کمپین قلب سالم با مشارکت رابطین سلامت در دیر کلید خورد

8 مهر 1394
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از راه‌اندازی کمپین قلب سالم با برگزاری کارگاه آموزشی رابطین سلامت در شهرستان دیر خبر داد .

عادل مقدس در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : به مناسبت روز جهانی قلب و اهمیت اطلاع رسانی در این خصوص برنامه آموزشی با عنوان کمپین قلب سالم همزمان با سراسر استان در شهرستان دیر برگزار شد .
وی با بیان اهمیت اطلاع‌رسانی در خصوص بیماری‌های قلبی عروقی گفت : بیماری‌های قلبی عروقی یکی از علل عمده مرگ و میر در سطح جهان بوده و به عنوان اولین عامل مرگ و یک سوم کل مرگ و میرها در جهان را به خود اختصاص داده است .
وی به نقش رابطین سلامت در کاهش بیماری‌های قلبی عروقی اشاره و اظهار کرد : با توجه به وضعیت آگاهی ، نگرش و عملکرد رابطین سلامت ، این نیروهای مردمی می‌توانند نقش بزرگی در انتقال مفاهیم بهداشتی به جامعه داشته باشند .
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در خصوص اهداف برگزاری کارگاه‌های آموزشی رابطین سلامت گفت : یکی از عامل‌های مهم تغیر رفتار و ارتقاء سواد بهداشتی جامعه ارایه آموزش‌ راههای پیشگیری از بیماری‌ها است که رابطین بهداشت با فراگیری این آموزش‌ها و انتقال آموز‌های خود به مردم در حقیقت به عنوان مشاور بهداشتی مردم و همکار مردمی بخش خدمات بهداشتی هستند .
مقدس با اعلام برنامه آموزشی کمپین قلب سالم گفت : برگزاری جشنواره غذای سالم دوستدار قلب ، تهیه و نصب بنر ، پیاده‌روی ، مسابقه پیامکی ، پرواز بادبادک‌ها ، مسابقه نقاشی ، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ... از جمله برنامه‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در راستای کمپین قلب سالم است .

کلمات کلیدی:
کمپین.قلب.سالم     دیر     بهداشت     مقدس    
تعداد بازدید:   ۳۸

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >