کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت دیر خبر داد : تاکید شعار روز جهانی بهداشت در سال 2013 بر فشارخون بالا

7 اسفند 1391
کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : شعار سال 2013 سازمان جهانی بهداشت بر بیماری فشار خون بالا تاکید دارد .

زهرا دریانورد در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : هر سال در سالروز تاسیس سازمان جهانی بهداشت یک موضوع بر اساس مشکل جهانی بهداشت انتخاب می شود که سیاستگزاران جوامع ملی و بین المللی و دیگر ذینفعان با برنامه ریزی و انجام مداخلات لازم می بایست در راستای رفع آن مشکل گام بر دارند .
وی با بیان اینکه همزمان با روز جهانی بهداشت برنامه های خاصی نیز در ایران انجام می شود گفت : همزمان با روز جهانی بهداشت از هجدهم فروردین ماه به مدت یک هفته برنامه های متنوع آموزشی و اطلاع رسانی متناسب با شعار سال سازمان جهانی بهداشت اجرا می شود .
وی با بیان اینکه شعار سازمان جهانی بهداشت در سال 2013 بر بیماری فشار خون بالا تاکید دارد گفت : فشار خون بالا سالانه باعث مرگ هفت و نیم میلیون نفر در جهان می شود که در مجموع 12 درصد کل مرگ و میرها است .
کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به عوارض ناشی از فشار خون بالا اشاره کرد و گفت : فشار خون بالا خطر ابتلا به حمله قلبی ، سکته مغزی و نارسایی کلیه ها را افزایش می دهد و در صورتی که فشار خون بالا کنترل نشود می تواند باعث کوری ، بی نظمی های ضربان قلب و نارسایی آن شود .
دریانورد درخصوص برنامه های آموزشی در هفته سلامت سال 92 گفت : راه اندازی بسیج اطلاع رسانی بیماری در زمینه بالا بردن آگاهی افراد در زمینه پیشگیری ، تشخیص زود هنگام و مدیریت موثر بیماری در اولویت برنامه های آموزشی هفته سلامت شهرستان دیر است .



   
تعداد بازدید:   ۱۱۸

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >