در آخرین روز از هفته دولت : کلنگ احداث خانه بهداشت شهنیا به زمین زده شد

10 شهريور 1394
عملیات اجرایی و کلنگ‌زنی خانه بهداشت شهنیا و در آخرین روز از این هفته دولت با حضور سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر و جمعی از مسولین شهرستان دیر آغاز شد .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در مراسم گفت : یکی از برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت توجه ویژه‌ای است که به بخش بهداشت شده است که اقدمات خوبی در این زمینه در مناطق شهری و بخصوص روستایی اتفاق افتاده است .
عادل مقدس با اشاره به برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت اظهار کرد : باسازی و نوسازی شبکه بهداشت ودرمان روستایی یکی از برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت است که ‌با 3 محور شامل احداث خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی روستایی، بهبود استاندارد خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی روستایی مانند تامین تجهیزات و ملزومات و همچنین تعمیرات اساسی خانه های بهداشت و مرکز بهداشتی درمانی روستایی در حال اجرا است .
وی با بیان اینکه بازسازی خانه بهداشت شهنیا در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت اتفاق افتاده است افزود : خانه‌های بهداشت دارای ساختمان استیجاری و یا خانه‌های بهداشت دارای ساختمان ملکی با قدمت بالای 25 سال ساخت غیر قابل تعمیر به عنوان معیارهای مورد توجه در احداث و بازسازی خانه بهداشت در طرح تحول نظام سلامت مورد توجه است که خانه بهداشت شهنیا با قدمت بالای 25 سال واجد شرایط بازسازی قرار گرفت .
وی در خصوص مشخصات پروژه گفت : خانه بهداشت شهنیا در زمینی به مساحت 617 متر مربع با زیربنای 100 متر مربع بازسازی می شود .
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به اعتبار تخصیصی برای احداث این خانه بهداشت اشاره کرد و گفت : خانه بهداشت شهنیا با اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات 2 درصد نفت به مدت شش ماه تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید .
مقدس تصریح کرد : خانه بهداشت شهنیا به چهار صد و هفتاد و یک خانوار با جمعیتی بالغ بر یک هزار و 900 نفر خدمات بهداشتی ارایه می‌دهد که در فصل کشاورزی و مهاجرت کشاورزان به این روستا جمعیت مراجعه کننده به خانه بهداشت به مراتب بیشتر می‌شود .

کلمات کلیدی:
شهنیا     کلنگ.احداث     مقدس     خانه.بهداشت    
تعداد بازدید:   ۲۲۷

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >