امام جمعه دیر عنوان کرد :دولت یازدهم گام‌های بلندی در جهت سلامتی مردم برداشته است

14 شهريور 1394
امام جمعه بندر دیر گفت : دولت یازدهم بویژه وزیر بهداشت و درمان گام‌های بلندی در جهت سلامتی مردم برداشته است که شایسته تقدیر و تشکر است .

حجت‌السلام سید علی حسینی در نشست شورای سلامت شهرستان دیر با بیان اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت باعث رضایت مراجع تقلید و مردم شده است ،گفت : اجرای طرح تحول نظام سلامت برکات خوبی داشته است و هم مراجع تقلید و هم رهبر معظم انقلاب در دیدارهایی که با مسئولین داشته اند اعلام رضایت و تشکر کرده‌اند و هم توده مردم از اجرای این طرح رضایت دارند .
وی اضافه کرد : اجرای این طرح باعث شده است که پرداختی از طرف مردم در بیمارستان‌های دولتی کاهش یابد و به فرموده مقام معظم رهبری به سمتی پیش برویم که اگر کسی در خانواده‌ای مریض شد بیش از مریض داری رنج دیگری نداشته باشد .
وی به اجرای طرح استانی قلب سالم نیز اشاره و اظهار کرد : با توجه به وجود فاکتورهایی از قبیل کم تحرکی ، استعمال دخانیات و مصرف غذاهای چرب و روغن جامد که می‌تواند در ایجاد بیماری‌های قلبی عروقی موثر باشد اجرای طرح قلب سالم کمک شایانی به شناسایی افراد در معرض خطر بیماری‌های قلبی عروقی خواهد کرد .
وی ادامه داد : طرح قلب سالم ، طرح بسیار ارزشمندی است و ما به سهم خود قول می‌دهیم مبلغ و مروج این طرح باشیم .
امام جمعه بندر دیر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وزارت بهداشت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات حوزه سلامت را رفع کند تاکید کرد : همه دستگاه‌ها و نهادها باید به حوزه سلامت کمک کنند و بخشی از مشکلات مربوط به زندگی مردم را کم کنند .
وی حفظ آرامش را در سلامت قلب موثر دانست و تصریح کرد : حفظ آرامش باعث سلامت قلب می‌شود و آن بخش از آن که مربوط به ما است با بیان مسائل دینی و اعتقادی این آرامش را در جامعه ایجاد می‌کنیم .

کلمات کلیدی:
امام.جمعه.دیر     دولت.یازدهم     بهداشت     دیر    
تعداد بازدید:   ۴۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >