راه اندازی کمپین قلب سالم در حاشیه بیمارستان صحرایی بردخون

16 آذر 1394
سرپرست مرکز بهداشتی درمانی شهید یوسف بردستانی بردخون از راه‌اندازی کمپین قلب سالم و غربالگری گروه سنّی 30 سال به بالا در حاشیه برپایی بیمارستان صحرایی در بردخون خبر داد.

جعفر جعفری ظهر امروز در جمع مردم بردخون در مسجد جامع این شهر با تبین از طرح تحول نظام سلامت و تدوین این برنامه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار داشت: 5 خانه بهداشت ، یک پایگاه بهداشتی و 2 پایگاه اورژانس جاده‌ای در بخش بردخون فعالیت می‌کنند و تیم سلامت پزشک خانواده ماهیانه 4 بار به هر خانه بهداشت سرکشی و به مراجعان خدمات مراقبت‌های اطفال، زنان، ویزیت و معاینات پزشکی و تحویل دارو ارائه می‌دهند.

وی افزود: همزمان با هفته بسیج، سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی تخصصی شهدای بردخون از سوم تا پنجم آذر در هنرستان کاردانش شهیده فاطمه قایدی و مرکز بهداشتی درمانی شبانه‌روزی سردار شهید یوسف بردستانی بردخون می‌کند.

جعفری با بیان اینکه خدمات ارائه شده در بیمارستان صحرایی کاملا رایگان است اضافه کرد: این بیمارستان با حضور متخصصین رشته‌های مختلف پزشکی نظیر اطفال، داخلی، قلب و عروق، کلیه و مجاری ادراری، مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، ارتوپد، پوست، زنان و زایمان، چشم، پزشک عمومی، دندانپزشکی، خدمات آزمایشگاه، سونوگرافی، رادیولوژی، اکو قلب و ختنه جهت کودکان به مراجعین و بیماران بخش بردخون خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

سرپرست مرکز بهداشتی درمانی بردخون ادامه داد: با توجه به آمارهای اعلام‌شده توسط وزارت بهداشت که اولین عامل مرگ‌ومیر بیماری قلبی و عروقی است، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اقدام به راه‌اندازی کمپین قلب سالم برای غربالگری گروه سنّی 30 سال به بالا در حاشیه برپایی این بیمارستان می‌کند تا مراجعین از فشار خون، قند و چربی خون غربالگری و از وضعیت بالینی خود مطلع شوند.

وی در خصوص مراجعه و نام‌نویسی مردم به این بیمارستان گفت: مراجعین باید حضوری در محل بیمارستان اقدام به نام‌نویسی کنند و قبل از برپایی بیمارستان تنها جهت ختنه کودکان در واحد پذیرش مرکز بهداشتی درمانی شبانه‌روزی سردار شهید یوسف بردستانی بردخون نام‌نویسی از کودکان انجام خواهد شد.   

تاریخ بروز رسانی:   16 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >