قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد : انجام روزانه پانصد مورد دیالیز در استان بوشهر

17 آذر 1394
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: با توجه به نارحتی‌های کلیوی ، روزانه پانصد مورد دیالیز در بیمارستان‌های استان بوشهر انجام می‌شود .

حیدر عزیزنژاد در حاشیه بازدید از بیمارستان صحرایی در بردخون اظهار داشت: دولت توجه خوبی به بخش سلامت داشته و مردم با دفترچه بیمه 6 درصد هزینه را پرداخت می‌کنند و افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی با پرداخت 3 درصد می‌توانند از خدمات بیمارستانی استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه متخصصان در بیمارستان‌ها حضوری طولانی دارند و طرح ماندگاری پزشکان در مناطق کوچک و دورافتاده اجرا می‌شود، افزود: درگذشته داروها گران و کمیاب بود اما در طرح تحول داروها زیر پوشش بیمه قرار دارند و بیمارستا‌ن‌ها دارو را تأمین می‌‌کنند.
عزیزنژاد بابیان اینکه ایرانی‌ها در مصرف قند و شکر 6 برابر میانگین دنیا با 60 درصد چاقی و 3 برابر میانگین دنیا مصرف نمک‌داریم، ادامه داد: نیمی از افراد بالای 50 سال فشار خون دارند و نیمی از بیماری خود بی‌خبر هستند که این بیماری موجب ناراحتی کلیه و افزایش میزان دیالیز می‌شود و هر روز 500 دیالیز در استان انجام می‌گیرد که عامل آن شیوه زندگی نامناسب است و باید این سبک زندگی تغییر کند.
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: بسیج جامعه پزشکی از برترین‌های پزشکی است و خدمات بسیار خوبی به مردم نیازمند داشته که امیدواریم از مرحله درمان به مراحل دیگر بهداشتی پیش رود و این همکاری و انسجام و همدلی برای فعالیت‌های بهداشتی درمانی افزایش یابد.
معاون فرماندار شهرستان دیّر نیز گفت: در پایان سال دو انتخابات سرنوشت‌ساز و مهم داریم که امیدواریم همه امکانات بسیج شود و شاهد انتخاباتی پرشور و حضور حداکثری مردم باشیم و کاندیداها با تکیه‌ بر اخلاق برای خدمتی صادقانه وارد صحنه شوند.
سیدعلی پاک‌نژاد افزود: در حوزه بهداشت و سلامت تلاش‌های خوبی انجام‌گرفته و با انتخاب وزیری پرتلاش و کارآمد نشان‌دهنده این است که دولتمردان دغدغه سلامت دارند و امیدواریم بیمارستان صحرایی در بخش آبدان و مرکزی نیز دائر شود.


   

تاریخ بروز رسانی:   17 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >