بیش از 35 هزار سی سی خون طی 4 ساعت در دیر اهدا شد

29 آذر 1394
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز و با استقرار اکیپ سیار سازمان انتقال خون بوشهر، 35 هزار و 100سی‌سی خون در این شهر اهدا شد.

 عادل مقدس با تقدیر از شهروندان دیری ، وضعیت استقبال از اکیپ سیار سازمان انتقال خون را مطلوب عنوان کرد و گفت : مردم این شهر استقبال بسیار گسترده‌ای در زمان استقرار اکیپ سیار خون‌گیری داشته‌اند ولی به دلیل محدودیت زمانی در نگهداری خون‌های دریافتی امکان‌ پذیرش از همه آنان نبود .
وی اضافه کرد : در زمان 4 ساعت حضور اکیپ سیار انتقال خون بوشهر در بندر دیر تعداد 90 نفر پذیرش شدند که با معاینه پزشکی انجام شده  78 نفر واجد شرایط اهدا خون شناسایی و از آنها خون‌گیری صورت گرفت .
وی با بیان اینکه مقدار 35 هزار و 100 سی سی خون دریافت شد اظهار کرد : از این مقدار خون اهدایی،انواع فراورده‌های خونی شامل پکسل، پلاسما، کرایو و پلاکت تهیه و در اختیار مراکز درمانی و بیماران خاص نظیر تالاسمی،‌دیالیز، هموفیلی و سرطانی قرار می‌گیرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود : واحدهای خونی اهدایی در بخش ویروس‌شناسی پایگاه انتقال خون از نظر بیماری‌های هپاتیت C و B ، ایدز و سفلیس مورد آزمایش قرار می‌گیرند و نتایج آن به آدرس اهداکنندگان خون ارسال می‌گردد.
مقدس با تقدیر از مجموعه سازمان اتنقال خون اظهار امیدواری کرد : با استقبال گسترده‌ای که شهروندان دیری از اکیپ سیار انتقال خون در شهرستان دیر دارند این اکیپ به صورت مستمر در بخش‌های مختلف این شهرستان حضور یابد .
شهرستان دیر با جمعیتی بالغ بر 55 هزار نفر فاقد پایگاه انتقال خون می‌باشد و مردم خواهان احداث و استقرار پایگاه ثابت خون‌گیری در این شهرستان هستند چرا که به گفته آنان، استقرار اکیپ‌های سیار به مناسبت‌های مختلف جواب‌گوی حجم عظیم درخواست‌های مردم نیست.


   

تاریخ بروز رسانی:   29 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >