به مناسبت هفته سلامت :
برپایی ایستگاه سنجش و اطلاع رسانی سلامت در بندر دیر

1 ارديبهشت 1395
در اولین روز از هفته سلامت ایستگاه سنجش و اطلاع رسانی سلامت در بندر دیر برپا شد .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در حاشیه برپایی ایستگاه سنجش و اطلاع رسانی سلامت در جمع خبرنگاران گفت : یکم لغایت هفتم اردیبهشت هر سال به عنوان هفته سلامت نامگزای شده است که شعار امسال سازمان جهانی بهداشت به این مناسبت « غلبه بر دیابت » است .
عادل مقدس هدف از راه‌اندازی این ایستگاه را اطلاع رسانی در خصوص بیماریهای شایع به ویژه دیابت عنوان کرد و گفت : آگهی بخشی به شهروندان در خصوص راههای ابتلا به بیماری و چگونگی پیشگیری از آن یکی از رسالت های مهم ما در عرصه بهداشت و درمان است که به طرق مختلف و با استفاده از روش‌های و الگوهای مختلف آموزشی سعی در انتقال این آموزه‌ها به مردم هستیم .
وی به خدمات ارائه شده در این ابستگاه اشاره کرد و گفت : آموزش چهره به چهره مسایل بهداشتی ، توزیع تراکت و پمفلت ، اندازه گیری فشار خون ، اندازه گیری وزن و قد و پخش تیزرهای بهداشتی از جمله مواردی است که توسط کارشناسان و کاردانان مستقر در این مکان ارائه می شود .
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در خصوص راه‌های پیشگیری از دیابت گفت : جدی گرفتن اضافه وزن ، رژیم غذایی سالم ، کاهش مصرف چربی ، ورزش و تحرک بدنی و عدم مصرف دخانیات از جمله راهکارهای لازم برای پیشگیری و کنترل دیابت است .
این ایستگاه با همکاری جمعیت هلال احمر در طول هفته سلامت در میدان امام حسین (ع) یندر دیر خدمات ویژه سلامت به شهروندان ارایه می‌دهد .

کلمات کلیدی:
ابستگاه.سلامت     عادل.مقدس     بهداشت.دیر    
تعداد بازدید:   ۲۷۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >