کمبودهای بیمارستان شهرستان دیّر رفع می‌شود

2 امرداد 1399
فرماندار شهرستان دیر گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، کمبودهای بیمارستان شهرستان دیر رفع می‌شود.

کریم علی‌حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک دهه امامت و ولایت و تقدیر از فعالیت‌های کادر بهداشت و درمان در زمان همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان گفت: تعدادی از هم‌وطنان نیز در قالب تیم‌های پزشکی در سطح کشور به کمک کادر بهداشت و درمان آمده و در این جبهه به این عزیزان کمک می‌کنند.

وی افزود: یکی از این تیم‌ها با نظر مساعد مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت الله العظمی سیستانی تشکیل شده و با ارسال پزشکان حاذق به مناطق محروم و مرزی نسبت به ویزیت بیماران بویژه بیماران کرونایی اقدام می‌کنند.

فرماندار دیر ادامه داد: در این راستا با توجه به نیاز شهرستان از این فرصت به‌وجود آمده استفاده شد و با دعوت از دکتر ابوالفضل مظفری، این پزشک فوق تخصص بیماری‌های ریوی برای مشاوره و همکاری با کادر درمانی بیمارستان امام هادی (ع) و خدمات دهی رایگان به بیماران ریوی ازجمله کرونایی در شهرستان دیر حضور یافت.

وی گفت: بیش از ۵۰ بیمار ریه و کووید ۱۹ در شهرستان دیر توسط دکتر مظفری مورد معاینه ریه قرار گرفته و خدمات پزشکی تخصصی خود را به طور رایگان دریافت کردند.

وی با بیان اینکه حضور این فوق تخصص می‌تواند کمک شایانی به بیماران ریوی و کرونایی شهرستان دیر کند، افزود: قطعاً پزشکان و کادر درمان نیز از تجربیات و مشاوره‌های این فوق‌تخصص در جهت تبادل اطلاعات در خصوص بیماران کرونایی بهره خواهند برد.

ارتقای حوزه سلامت

فرماندار شهرستان دیر ضمن تشکر از نگاه ویژه امام جمعه دیر و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به حوزه سلامت شهرستان اظهار کرد: بدون شک مقوله سلامت مردم، از اولویت‌های اصلی دولت و مسئولین شهرستان دیر است و به جد در تلاش برای ارتقا این حوزه هستیم و انشاالله در آینده نزدیک خبرهای خوبی از این حوزه منتشر می‌شود.

علی‌حسنی افزود: با رایزنی‌های بنده و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با مجموعه نفت اتفاق‌های خوبی برای بهداشت و درمان شهرستان در این چند روز اخیر افتاد و تصمیم‌های خوبی گرفته شد که کمک‌های تجهیزات تنفسی، شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس به مبلغ شش میلیارد ریال به بیمارستان امام هادی (ع) از جمله همین موارد است.

وی ادامه داد: حضور رئیس سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در بیمارستان امام هادی (ع) و بازدید میدانی و بررسی نکات قوت و نیازمندی‌های این بیمارستان و همچنین تعیین راهکارها و اولویت‌های کمک به این بیمارستان از دیگر اقدامات انجام شده است.

خرید تجهیزات بیمارستان

فرماندار شهرستان دیر با تاکید بر تلاش برای رفع مشکلات بیمارستان امام هادی (ع) گفت: با توجه به محدودیت منابع نیازمندی‌ها بیمارستان اولویت بندی شده و در گام اول برای راه‌اندازی و بهره‌برداری از اتاق عمل و زایشگاه برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: در همین راستا مبلغ هفت میلیارد ریال تجهیزات برای اتاق عمل و زایشگاه از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای بیمارستان امام هادی (ع) این شهرستان خریداری شد.

علی‌حسنی ادامه داد: همچنین نیازسنجی‌های دیگر بیمارستان امام هادی (ع) این شهرستان مشخص و در کوتاه‌ترین زمان ممکن خریداری می‌شود.

وی گفت: همچنین با رایزنی انجام شده از سوی نماینده مردم کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی با مسئولان وزارت نفت مابقی کمبودهای بیمارستان شهرستان دیر در بخش اتاق عمل و زایشگاه نیز تکمیل می‌شود.


کلمات کلیدی:
بیمارستان.دیّرکریم.علی.حسنی     شبکه.بهداشت.درمان     .شهرستان.دیّر    

تاریخ بروز رسانی:   14 امرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >