ابتلای 9 کودک به کرونا در شهرستان دیّر/ خانواده‌ها مراقب باشند

13 مهر 1399
بوشهر - ابتلای ۹ کودک دیری به کرونا نشان می‌دهد که این بیماری بزرگ و کوچک نمی‌شناسد و خانواده‌ها باید بیش از پیش مراقب فرزندان خود باشند.

گروه استان‌ها: حدود هشت ماه از شیوع کرونا در کشور می‌گذرد و هر روز نشانه‌های جدیدی از این بیماری اعلام می‌شود و گاهی می‌گویند کودکان مبتلا می‌شوند و گاهی هم نه ولی حالا چند ماهی است که عدم ابتلای کودکان رد شده است.

استان بوشهر آخرین استانی بود که از حالت سفید کرونایی خارج شد تا اولین نمونه‌های مبتلایان کرونایی در استان شناسایی شود و در استان بوشهر هم شهرستان دیر در حالی که در همه شهرستان‌ها بیمار کرونایی بود تا مدت‌ها خبری از کرونا نبود.

کرونا در کودکان بسیار کمتر از بزرگسالان است ولی ابتلای ۹ کودک دیری به کرونا نشان می‌دهد که این بیماری بزرگ و کوچک نمی‌شناسد و خانواده‌ها باید بیش از پیش مراقب فرزندان خود باشند.

شناسایی ۹ کودک کرونایی / مبتلایان بیش از اینها است

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ابتلای ۹ کودک به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان گزارش شده است.

حسین ناظمیان‌پور با اشاره به شرایط خاص امسال و شیوع ویروس کرونا گفت: این در حالی است که با توجه به قرنطینه خانگی و عدم مراجعه بعضی از شهروندان آمار ابتلای کودکان به این بیماری از این تعداد نیز بیشتر است.

وی اضافه کرد: کودکان به واسطه تماس بیشتری که با اجسام و محیط دارند به آسانی در خطر ابتلاء به این بیماری هستند و می‌توانند از دسته ناقلان بی علامت به حساب آیند.

ساده‌انگاری عواقب بدی دارد

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه خطر ابتلاء به کرونا در کودکان هم به اندازه بزرگسالان وجود دارد تاکید کرد: هرگونه ساده انگاری در این مسئله صدمات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت لذا از خانواده‌ها تقاضا داریم تا آنجا که می‌توانند از بردن کودکان خود به محیط‌های مختلف خودداری کنند.

وی گفت: با بهتر شدن هوا شاهد حضور کودکان در کنار ساحل هستیم و از طرفی حساسیت خانواده‌ها نسبت به رعایت پروتکل بهداشتی نسبت به قبل کمتر شده است که خود عاملی برای افزایش آمار کودکان مبتلا به کووید ۱۹ است.

ناظمیان‌پور با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، تصریح کرد: مردم باید این موضوع را قبول کنند که روال زندگی مانند پیش نیست و کاهش دورهمی‌ها، میهمانی‌ها و عدم حضور در تجمعات مهم‌ترین اقدام برای مقابله با کرونا ویروس است.

ممکن است علائمی در کودکان نباشد

وی با بیان اینکه ممکن است کودکان مبتلا به کرونا دارای هیچ علائمی نباشند، ابراز کرد: این کودکان می‌توانند بیماری را به خانواده و افرادی که در ارتباط هستند انتقال دهند.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر درباره شایع‌ترین علائم کرونا در کودکان، اظهار داشت: تب، سرفه خشک، تنگی نفس، گلو درد، اسهال و استفراغ از شایع‌ترین علائم این بیماری در کودکان است.

وی افزود: مردم باید بدانند که اگر اصول بهداشتی را رعایت نکنند بیماری کرونا آنها را غافلگیر می‌کند و این بیماری بسیار خطرناک است.


کلمات کلیدی:
کرونا.ویروس     ابتلای.کودک     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیّر    

تاریخ بروز رسانی:   13 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >