67 میلیارد ریال برای زیر ساخت درمانی شهرستان دیّر مصوب شد.

15 دی 1399
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در راستای توسعه و نوسازی زیرساخت های درمانی در شهرستان دیر این استان ۶۷ میلیارد ریال مصوب شده است.

سعید کشمیری روز دوشنبه به همراه نماینده مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت آبدان از توابع شهرستان دیر افزود: این مبلغ برای ساخت مرکز خدمات جامع سلامت بردخون و پانسیون پزشکان آبدان هزینه خواهد شد.

وی یادآورشد: یکی از فاکتورهای مهم جذب و افزایش ماندگاری پزشکان و کادر بهداشت و درمان امکانات زیستی و پانسیون است که در این مورد در بخش آبدان با مشکل روبرو هستیم .

کشمیری افزود: اعتبار مورد نیاز برای ساخت پانسیون پزشکان آبدان ۱۰ میلیارد ریال است که در صورت تخصیص آن، در ماه‌های آتی کلنگ احداث ساختمان ۴ واحدی پانسیون پزشکان زمین زده می‌شود .

وی اضافه کرد: اقدامات اولیه طرح از قبیل نقشه ساختمان نیز توسط دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تهیه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همچنین مرکز خدمات جامع سلامت بردخون در سه طبقه و با زیر بنای هزار و ۳۰۰ متر مربع و با اعتبار ۵۷ میلیارد ریال در محوطه فعلی مرکز احداث می‌شود که دارای بخش‌های بستری موقت ، پزشکی و پیراپزشکی است.
کشمیری اظهارداشت: در حال حاضر حدود هزار و ۸۰۰ مترمربع فضای بهداشتی درمانی در بخش بردخون وجود دارد  که با احداث ساختمان جدید مرکز ، این فضا به بیش از ۳ هزار متر مربع افزایش می‌یابد.
 

نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتقای حوزه سلامت  با بهره گیری از خرد جمعی و حمایت مسوولان بجد دنبال می شود.

حجت الاسلام موسی احمدی افزود: هدف از این بازدیدها نیز شناسایی و احصا مشکلات مراکز خدمات جامع سلامت و کمک به رفع این مشکلات و تقویت نقاط قوت حوزه بهداشت و درمان منطقه است

وی ادامه داد: در بحث تامین اعتبار پروژه پانسیون پزشکان آبدان با رایزنی‌هایی که انجام خواهد شد بتوانیم بخشی از اعتبار مورد نیاز نیز از طریق نفت و شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه جذب کنیم.


کلمات کلیدی:
زیر.ساخت.درمانی     دکتر.سعید.کشمیری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیّر     احمد.آخوندی    

تاریخ بروز رسانی:   16 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >