انتقاد رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از مراسم تشیع کیلومتری

18 خرداد 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر گفت: مراسم تشییع، عروسی و دورهمی باید با حداقل حضور افراد برگزار شود نه اینکه شاهد مراسم تشییع کیلومتری باشیم

احمد آخوندی بیان کرد: رعایت نکردن درست شیوه‌نامه‌های بهداشتی و برگزاری دورهمی‌ها باعث شد برای اولین بار در طول ۱۵ ماه از شیوع کرونا در کشور، وضعیت این شهرستان قرمز شود.
وی افزود: یکی از معضلاتی که تأثیر زیادی در افزایش مرگ‌ومیر بیماران کرونایی دارد، مراجعه دیرهنگام مبتلایان به کرونا در مرحله درگیری ریه به مراکز درمانی است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر عنوان کرد: ۲۴ درصد مرگ‌ومیرهای ناشی از کرونا در شهرستان دیر مربوط به دوره ۷۰ روزه اول سال جاری است.
آخوندی ادامه داد: ۵۵ درصد نمونه‌های مثبت کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در شهرستان دیر، مربوط به امسال است.
وی با انتقاد شدید از شلوغی و رعایت نکردن اصول بهداشتی در مراسم تشییع، گفت: مراسم تشییع، عروسی و دورهمی باید محدود و یا با حداقل حضور افراد و بستگان برگزار شود نه اینکه شاهد مراسم تشییع کیلومتری باشیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بیان کرد: سالن‌های ورزشی با رعایت موارد بهداشتی و با نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت و اصناف اجازه فعالیت دارند، اما ورزش در کنار ساحل و زمین‌های چمن محلات و دورهمی‌های افراد در ساحل باید تعطیل شود.
آخوندی با اشاره به آمار واکسیناسیون کرونا در شهرستان دیر عنوان کرد: در فاز اول ۷۷۲ نفر و در فاز دوم هزار و ۱۰۲ نفر سالمند در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند.


کلمات کلیدی:
کرونا.ویروس     رئیس     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیّر    

تاریخ بروز رسانی:   19 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >