ستاد بازسازی عتبات عالیات دیّر برای مقابله با کرونا وارد عمل شد.

28 امرداد 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر گفت: بیش از یک میلیارد ریال از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات، موکب بیت الزهرا (س) و هیئت مذهبی شهرستان دیر به حوزه بهداشت و درمان این شهرستان کمک شد.

احمد آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهدای کمک‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات به بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار داشت: مجموعه ستاد عتبات عالیات و موکب بیت الزهرا (س) شهرستان دیر کمک‌های خوب و اقدامات خیرخواهانه‌ای در زمان شیوع ویروس کرونا و همکاری با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان داشته‌اند.

وی افزود: راه‌اندازی قرارگاه شفا و بسیج امکانات در ابتدای شیوع ویروس کرونا و انجام عملیات گندزدایی در سطح شهر و ادارت، تأمین و خرید بخشی از تجهیزات حفاظتی از قبیل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی، همکاری در کنترل مبادی ورودی و خروجی از جمله اقدامات و فعالیت‌های خوب مسئولین و اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات و موکب بیت الزهرا (س) شهرستان دیر بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به کمک‌های صورت گرفته به حوزه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: خرید ۱۵ سیلندر ۱۰ و ۴۰ لیتری به همراه مانومتر، ۶۰ تخت پتو، ۱۰۰ تخت تشک، چهار حلقه لاستیک آمبولانس، ملزومات آشپزخانه بیمارستان از قبیل برنج، روغن و … توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات و موکب بیت الزهرا (س) شهرستان دیر خریداری و در اختیار بیمارستان و اورژانس ۱۱۵ قرار گرفته است.

آخوندی افزود: پیش از این نیز موکب بیت الزهرا (س) کمک‌های دیگری از قبیل اهدا چند دستگاه کولر، پالس اکسیمتر و تب سنج دیجیتال به حوزه بهداشت و درمان داشته است.

وی افزود: این سیلندرهای اکسیژن در صورت درخواست شهروندان برای استفاده بیماران بستری در منزل به صورت امانی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و برای دریافت آن می‌توانند به اورژانس ۱۱۵ مراجعه نمایند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات و موکب بیت الزهرا شهرستان دیر نیز گفت: از تمام ظرفیت ستاد و موکب در جهت کاهش مشکلات بیماران کرونایی و تنفسی بهره خواهیم برد.

حاج حسین چاهبندی گفت: ما آمادگی داریم با همکاری شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان امام هادی (ع) بخشی از کمبودها و نواقص موجود حوزه پشتیبانی بیمارستان برطرف کنیم.

وی افزود: بیمارستان از سیستم‌های تجهیزاتی و تاسیساتی و پشتیبانی بروز و قابل قبولی بهره می‌برد ولی این سیستم‌ها می‌بایست مورد سرویس دهی و بازبینی دوره‌ای قرار گیرد که طبق اعلام بیمارستان امام هادی (ع) تمام پوشش‌دهی و سرویس‌دهی این سیستم‌ها در دستور کار ستاد بازسازی عتبات و عالیات قرار می‌گیرد.


کلمات کلیدی:
ستاد.بازسازی     عتبات.عالیات     موکب.بیت‌الزهرا     احمد.آخوندی     شهرستان.دیّر    

تاریخ بروز رسانی:   28 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >