رییس شبکه بهداشت دیر اعلام کرد : در واحد تسهیلات زایمانی دیر به ازاء هر تخت یک ماما وجود دارد

28 امرداد 1393
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : در واحد تسهیلات زایمانی مرکز بهداشتی درمانی حضرت مهدی «عج» دیر به ازاء هر تخت زایمانی یک ماما وجود دارد .

حسن فخرایی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر با تقدیر از تعامل خوب دستگاه‌های مرتبط با حوزه سلامت به بررسی وضعیت موجود این حوزه در شهرستان دیر پرداخت و گفت : تمامی فضاهای فیزیکی مصوب بهداشت و درمان شهرستان بجز بیمارستان که در حال احداث و پیشرفت 67 درصدی دارد همه آنها به بهره‌برداری رسیده است .
وی به دستاوردهای بخش بهداشت و درمان شهرستان دیر اشاره کرد و گفت : پوشش صد در صدی مراقبت‌های اولیه بهداشتی از قبیل مادران ، نوزادان ، کودکان ، دانش‌آموزان ، کارگران و... بخشی از فعالیت‌ها و توفیق صورت گرفته در این زمینه می‌باشد .
وی ادامه داد : اجرای موفق برنامه داوطلبین سلامت ، کنترل بیماری‌های غیرواگیر ، تقویت و ایجاد پایگاه‌های اورژانس فوریت‌های پزشکی ، تامین نیروی انسانی ماهر و مجرب ، تقویت سیستم گزارش دهی بیماری‌های واگیر ، کنترل و نگه داشت وضعیت بروز صفر بیماری‌های مشمول برنامه حذف و ریشه‌کنی از جمله اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان است .
دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر با بیان اینکه برای ایمن‌سازی گروه‌های هدف در این شهرستان سالانه حدود چهل هزار دوز واکسن و سرم تامین می‌شود اظهار داشت : خوشبختانه با اقدامات مناسب پرسنل مبارزه با بیماری‌ها و گزارش دهی به موقع و سریع و انجام واکسیناسیون بیماری‌های شایع تحت کنترل است و در این زمینه موفق بوده‌ایم .
فخرایی به وضعیت برنامه پزشک خانواده در شهرستان دیر نیز اشاره کرد و گفت : صد در صد جمعیت شهری و روستایی شهرستان تحت پوشش برنامه پزشک خانواده است و خدمات مورد نیاز از طریق 5 مرکز بهداشتی درمانی ، ده خانه بهداشت ، 6 پایگاه بهداشتی و 5 پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای ارائه می‌شود .
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با استقبال از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت افزود : در راستای اصل 44 قانون اساسی سه بخش نقلیه ، تاسیسات و امور داروخانه‌ها برون سپاری شده است و از بخش خصوصی خرید خدمت می‌شود .
وی به افزایش تعداد داروخانه از چهار باب به هفت باب اشاره کرد و گفت : با اجرای برنامه پزشک خانواده در تمامی شهرها داروخانه ایجاد شده است که ضمن رضایتمندی مردم دسترسی آنان به خدمات داروی نیز افزایش یافته است .
فخرایی به توانمندی‌های بخش درمان در شهرستان دیر اشاره کرد و گفت : در بخش آزمایشگاه با انجام بیش از 47 کد آزمایشگاهی و تجهیز آن به دستگاه‌های روز خدمات خوبی در این واحد انجام می‌شود .
وی ادامه داد : در واحد تسهیلات زایمانی واقع در مرکز بهداشتی درمانی حضرت مهدی «عج» دیر به ازاء هر تخت زایمانی یک ماما وجود دارد و خدماتی که زائو در این واحد دریافت می‌کند به مراتب بسیار بیشتر از خدماتی است که در زایشگاه بیمارستان دریافت می‌کند .
دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر به مشکلات بهداشتی شهرستان نیز اشاره و عنوان کرد : ازدیاد حیوانات زیانکار بخصوص سگهای ولگرد ، مشکلات بهداشتی بازارهای هفتگی ، رهاسازی فاضلاب در معابر ، وضعیت بهداشت ساحل ، عدم گندزدایی مستمر جویها و کانال‌های دفع آب‌های سطحی از جمله مشکلاتی است که امیدوارم با انجام اقدامات عملی دستگاه‌های مربوط رفع شود .

کلمات کلیدی:
شهرستان     دیر     -     حسن     فخرایی     -    
تسهیلات     زایمانی     -     شبکه     بهداشت     و    
درمان     شهرستان     دیر-        

تاریخ بروز رسانی:   28 امرداد 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >