خبرهای کوتاه شبکه بهداشت شهرستان دیر : از جذب پزشک تا تدوین شاخص‌های عملکردی

6 مهر 1393
از جذب پزشک ، برگزاری زیارت عاشورا و عزام تیم بهداشتی درمانی به مناطق روستایی تا پذیرش پرسنل شبکه بهداشت و درمان در دانشگاه و تدوین شاخص‌های عملکرد عمومی و اختصاصی در بسته خبرهای کوتاه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر .

حضور پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در مراسم رژه بسجیان


به مناسبت سی و یکم شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس تعدادی از پرسنل بسیجی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با حضور در گردان‌های عاشورا در مراسم رژه این گردان‌ها شرکت کردند .
حسن مکاریان یکی از پرسنل بسیجی شرکت کننده در این مراسم گفت : ما با حضور پر رنگ خود در این گونه مراسم‌ها به دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی هشدار می‌دهیم که همچون هشت سال دفاع مقدس آماده جانفشانی در راه اسلام و میهن عزیزمان هستیم .


اعزام پنج تیم بهداشتی درمانی به مناطق روستایی و محروم شهرستان دیر


رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : به مناسبت هفته دفاع مقدس ، پنج تیم بهداشتی درمانی به مناطق روستایی و محروم شهرستان دیر اعزام شدند .
حسن فخرایی اظهار کرد : تیم‌های اعزامی متشکل از پزشک ، ماما ، کاردان مبارزه با بیماری‌ها و بهداشت محیط می باشد .


برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا به مناسبت هفته دفاع مقدس


مسئول ستاد اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : مراسم پرفیض زیارت عاشورا با همکاری پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر هر هفته روزهای دوشنبه در نماز خانه این شبکه برگزار می‌شود .
اسماعیل رنجبر با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 26 مراسم زیارت عاشورا در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر برگزار شده است، گفت : آخرین مراسم برگزار شده در شش ماهه ابتدای سال جاری مصادف با آغاز هفته دفاع مقدس بود که با حضور پرسنل بسیجی شبکه ،یاد آن روزهای عزیز و دلاورمردی‌ها و رشادت‌های رزمندگان غیور هشت سال دفاع مقدس گرامی داشته شد .


اشتغال 9 جانباز دوران دفاع مقدس در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر


سید عبدالرشید حسینی مسئول امور ایثارگران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : تعداد 9 نفر از جانبازان دوران دفاع مقدس در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به کار اشتغال دارند .
وی گفت : شهداء ،جانبازان و ایثارگران گنجینه‌های تمام ناشدنی نظام مقدس جمهوری اسلامی‌اند که با رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌هایشان کشور ایران اسلامی‌مان را از هجوم دشمنان قسم خورده محافظت کرده و می‌کنند .


تدوین شاخص‌های عمومی و اختصاصی عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر


مختار ابراهیمی کارشناس مسئول واحد طرح تحول اداری شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه شاخص‌های عمومی و اختصاصی عملکرد این شبکه تدوین شده است گفت : در بخش عمومی شاخص‌هایی از قبیل استقرار دولت الکترونیک ، ساماندهی نیروی انسانی ، اصلاح ساختارها و تمرکز زدایی ، استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد و ارتقاء بهره‌وری ، سلامت نظام اداری ، توانمند سازی منابع انسانی ، خدمت‌رسانی به مردم و شهروندمداری مورد بررسی و مستند‌سازی شده‌اند .


جذب 7 پزشک برای مراکز بهداشتی درمانی


کارشناس مسئول امور هماهنگی و گسترش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : طی شش ماهه ابتدای سال جاری تعداد هفت پزشک عمومی برای اشتغال در برنامه پزشک خانواده مراکز بهداشتی درمانی جذب شده است .
حیدر بردستانی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت : طرح تحول نظام سلامت در بخش درمان برکات خیلی خوبی به همراه داشته است که یکی از آنان رضایت مندی مردم و کاهش پرداخت هزینه درمان از جیب بیمار بوده است .
وی در خصوص طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت نیز گفت : در بخش بهداشت اقدامات بسیار خوب زیر بنایی هم در حوزه نرم افزاری و در قسمت سخت‌افزاری تدارک دیده شده است که با تقویت و تکمیل آنها ، رضایتمندی مردم از این بخش نیز بهمراه خواهد داشت .


پذیرش9 نفر از پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در دوره‌ها‌ی تحصیلات تکمیلی


حسین دانایی دبیر کمیته علمی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از قبولی و پذیرش نه نفر از پرسنل شاغل در این شبکه در دوره‌های آموزشی تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های سراسر کشور در سال تحصیلی 93-94 خبر داد .
وی گفت : چهار نفر از همکاران در دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ، دو نفر ارشد مهندسی محیط زیست ، یک نفر در رشته اپیدمیولوژی و دو نفر نیز در مقطع کارشناسی ارشد روان‌شناسی پذیرفته شده‌اند.
دانایی با اشاره به پذیرفته شدگان دورهای کارشناسی ارشد در سال‌های گذشته گفت : طی 5 سال گذشته تعداد دوازده نفر از همکاران شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در مقاطع دکترا و کارشناس ارشد در دانشگاه‌های سراسر کشور پذیرفته شده‌اند که تاثیر مطلوبی بر بنیه علمی و عملکرد این شبکه داشته است .
وی به رشته‌های پذیرفته شده همکاران خود نیز اشاره کرد و گفت : دکترای آمار زیستی ،کارشناسی ارشد رشته‌های مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ، آموزش پزشکی ، مهندسی صنایع غذایی، اپیدمیولوژی ، مهندسی محیط زیست ، روانشناسی و حقوق از جمله رشته‌های پذیرفته شده همکاران در سال‌های گذشته بوده است .


کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.دیر     حیدر.بردستانی     مختار.ابراهیمی     حسن.فخرایی     حسین.دانایی    

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >