تاکید رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر احداث درمانگاه تخصصی در دیر

19 آذر 1393
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با ایجاد فضای لازم برای دایر کردن درمانگاه تخصصی می‌توان از خدمات متخصصان به صورت پاره‌پاره وقت بهره‌مند شد.

علیرضا رییسی در جمع خبرنگاران به شرایط لازم برای حضور پزشکان متخصص در شهرستان‌ها اشاره و خاطرنشان کرد : برای حضور پزشکان یک سری زیر ساخت‌ها در شهرستان‌ها نیاز است که پزشکان بتوانند خدمات تخصصی خود را به مردم ارایه دهند و آن هم مراکز تخصصی است .
رییسی با بیان اینکه می‌توان خدمات تخصصی را به دو صورت به مردم ارایه کرد ، گفت : یکی از شیوه‌های ارایه خدمات تخصصی به صورت بستری است و دیگری به صورت سرپایی ارایه می‌شود .
وی اضافه کرد : در بحث بستری کار اصولی و درست این است که شاهد راه‌اندازی بیمارستان 38 تخت‌خوابی دیر باشیم تا بتوانیم با حضور پزشک مقیم ، خدمات تخصصی را به مردم ارایه دهیم اما تا زمان راه‌اندازی بیمارستان ، دانشگاه برنامه ارایه خدمات سرپایی را برای شهرستان دیر در دستور کار خود دارد .
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با درخواست از فرماندار و شورای اسلامی شهر برای تامین فضای لازم برای ایجاد درمانگاه تخصصی اظهار داشت : با ایجاد فضای لازم برای دایر کردن درمانگاه تخصصی می توان از خدمات متخصصان به صورت پاره وقت بهره‌مند شد .
رییسی با بیان اینکه علی‌رغم تکمیل نبودن بیمارستان دیر ما به دو دلیل ابلاغ تعدادی از پزشکان متخصص را برای شهرستان دیر صادر کرده‌ایم گفت : یکی از دلایل این بوده است که تا راه‌اندازی بیمارستان بتوانیم پزشکان متخصص را در این شهرستان مستقر کنیم تا خدمات تخصصی را به شهروندان این شهرستان ارایه دهند و دلیل بعدی هم این بود که یکی از مشکلاتی که در حوزه راه‌اندازی بیمارستان‌ در شهرستان‌ها وجود دارد عدم اطمینان از تامین متخصص است که ما با این کار به هدف مورد نظر نیز رسیده‌ایم و قبل از راه‌اندازی بیمارستان توانسته‌ایم پزشکان مورد نظر را تامین کنیم .
وی همچنین از استقرار پزشکان متخصص در آینده نزدیک در شهرستان دیر خبر داد و گفت : امیدواریم در آینده خیلی نزدیک در رشته‌های اصلی مانند اطفال ، داخلی و زنان و سپس در حوزه سونوگرافی و رایولوژی بتوانیم درمانگاه سرپایی خوبی ایجاد کنیم .

کلمات کلیدی:
رییس.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     شهرستان.دیر     درمانگاه.تخصصی.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   19 آذر 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >