سرپرست شبکه بهداشت دیر : تامین ایمنی غذایی یک وظیفه همگانی است

27 اسفند 1393
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : تامین سلامتی و ایمنی مواد غذایی وظیفه همگانی و یک مسئولیت مشترک است .

عادل مقدس در نشست هماهنگی هفته سلامت با اشاره به شعار این هفته در سال 94 گفت : هفته سلامت با شعار "بهبود ایمنی غذایی از مزرعه تا بشقاب" از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه سال آتی در شهرستان دیر همزمان با سراسر كشور برگزار خواهد شد .
وی با تاکید بر همکاری برون بخشی در حوزه سلامت گفت : تامین سلامتی و افزایش ایمنی مواد غذایی وظیفه همگانی است و باید تمامی ادارات و مردم نقش فعالی را در این زمینه ایفا کنند .
وی به اهمیت استفاده از مواد غذایی سالم اشاره کرد و افزود : بسیاری از بیماری‌ها منشاء غذایی دارند و بر اثر استفاده از مواد غذایی ناسالم ایجاد می‌شوند که پرهیز از مصرف آنها و یا کاهش مصرف نقش موثری در تامین سلامتی افراد دارد .
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به نقش کشاورزان در تولید محصولات کشاورزی سالم اشاره و اظهار کرد : شهرستان دیر قطب کشاورزی استان بوشهر است و محصولات عمده کشاورزی مانند گوجه فرنگی خارج فصل در این شهرستان تولید و به سایر نقاط کشور صادر می‌شود که لازم است کشاورزان به مقوله تولید محصولات کشاورزی سالم اهمیت ویژه‌ای قایل شوند .
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تقدیر از زحمات کارکنان حوزه سلامت شهرستان دیر اظهار داشت : در سال 93 اقدامات بسیار خوبی در حوزه سلامت شهرستان دیر اتفاق افتاد که مرهون تلاش‌ها و فعالیت‌ها شبانه‌روزی مجموعه کارکنان شبکه بهداشت و درمان است .
مقدس ابراز امیدواری کرد : در سال جدید همچون سال‌های گذشته با تلاش و فعالیت مضاعف مجموعه شبکه بهداشت و درمان ضمن ارایه خدمات مطلوب شاهد رضایتمندی مردم از حوزه سلامت باشیم .
احمد آخوندی دبیر هفته سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز در این نشست گفت : شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر برنامه های متنوعی در راستای شعار امسال روز جهانی بهداشت در نظر گرفته است .
وی با بیان اینکه آموزش و اطلاع رساني در زمینه سلامت مواد غذایی از رویکردهای مهم هفته سلامت در سال 94 خواهد بود خاطرنشان کرد : برای تبئین جایگاه سلامت مواد غذایی در جامعه برنامه‌های مختلفی با محور آموزش همگاني سلامت مواد غذایی برگزار مي شود .

کلمات کلیدی:
عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.دیر     ایمنی.غذایی     هفته.سلامت.94    

تاریخ بروز رسانی:   27 اسفند 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >