سرپرست شبکه بهداشت دیر تاکید کرد :لزوم توجه بیشتر شهروندان دیری به سلامت دندان

2 ارديبهشت 1394
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : لازم است شهروندان دیری معاینات دوره‌ای دهان ودندان را بیشتر مورد توجه قرار دهند .

عادل مقدس درحاشیه بازدید از واحد دندانپزشکی مرکز بهداشتی درمانی بردخون با بیان اینکه مراجعات دیر هنگام شهروندان به دندانپزشکی باعث آسیب بیشتر به دندان آنها می‌شود ،گفت : اغلب افراد هنگامی به دندانپزشک مراجعه می کنند که درد ، عفونت و آبسه دارند و یا قسمتی از دندانشان می شکند که در این موارد هم عمر دندانها کم شده است و هم هزینه اعمال دندانپزشکی برای درمان ‏بیشتر می‌شود ‏.
وی با تاکید بر لزوم مراجعات منظم به دندانپزشکی گفت : با مراجعه دوره‌ای شش ماهه به دندانپزشکی و معاینه دندان‌ها ، پوسیدگی آن نیز قابل پیشگیری ، تشخیص و مهار است .
وی با ارایه آماری از میزان مراجعین شهروندان دیری به مطب‌های دندانپزشکی تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار کرد : در سال گذشته تعداد 2 هزارو 517 نفر معاینه دندانپزشکی شده اند و دندان یک هزارو 191 نفر نیز کشیده شده است .
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اعلام کرد: متاسفانه شاخص دندان های پوسیده، پرشده وافتاده مطلوب نیست و لازم است شهروندان توجه بیشتری نسبت به سلامت دندان خود داشته باشند .
مقدس با بیان اینکه پنج دندانپزشک در مراکز بهداشتی درمانی فعال هستند اظهار کرد : مراکز بهداشتی درمانی دیر ، آبدان و بردخون دارای مطب دندانپزشکی بوده و خدمات دندانپزشکی در این مراکز ارایه می‌شود .
وی اضافه کرد : واحد دندانپزشکی درمانگاه تامین اجتماعی بندر دیر نیز در کنار سه مطب بخش خصوصی فعال می‌باشد .
وی به خدمات ارایه شده در مطب دندانپزشکی تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اشاره کرد و گفت :خدمات بهداشتی و درمانی از قبیل معاینه ، کشیدن ، ترمیمی ، جرمگیری و بروساژ ، رادیولوژی ، پالپوتومی ، فلورایدتراپی ، فیشورسیلانت و درمان پالپ زنده توسط دندانپزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ارایه می‌شود .
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با درخواست از دندانپزشکان تصریح کرد : شبکه بهداشت و درمان آمادگی لازم برای همکاری با دندانپزشکان جهت تاسیس مطب دندانپزشکی در مناطق مختلف شهرستان دیر دارد.

کلمات کلیدی:
دندانپزشکی     سلامت     شبکه.بهداشت     عادل.مقدس     دیر    

تاریخ بروز رسانی:   2 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >