سرپرست شبکه بهداشت دیر عنوان کرد : دانش آموزان به عنوان همیار سلامت در خانواده عمل کنند

9 ارديبهشت 1394
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : دانش آموزان به عنوان همیار سلامت در خانواده‌ها عمل کنند.

عادل مقدس در آئین بزرگداشت هفته سلامت در مدرسه نمونه دولتی شهدا بندر دیر گفت : شیوع بیماری‌های ناشی از تغذیه ناسالم خطر بسیار مهمی برای سلامت آحاد جامعه دارد و به همین علت شعار امسال سازمان جهانی بهداشت بر سلامت تغذیه تاکید دارد و « ایمنی غذا از مزرعه تا سفره » نامگزاری شده است .
وی با بیان اینکه مواد غذایی ناسالم مسئول بیش از دویست نوع بیماری مختلف در انسان است خاطرنشان کرد : مواد غذایی ناسالم منجر به مرگ سالانه 2 میلیون نفر می‌شود که بیشتر آنها را کودکان تشکیل می‌دهند .
وی به اهمیت آموزش سلامت در مدارس اشاره کرد و گفت : نهادینه کردن فرهنگ سلامت در مدارس مستلزم همکاری و تعامل شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش است .
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره نقش دانش‌آموزان در ارتقاء سطح سلامت جامعه ، گفت : دانش‌آموزان باید در زمینه شاخص های سلامت حساس باشند و ویژگی های غذای سالم را بشناسند.
وی اضافه کرد : دانش‌آموزان با آموزش مسایل بهداشتی و انتقال آموزه‌های خود به دیگران به خصوص به خانواده‌ها به عنوان همیار سلامت عمل کرده و رفتارهای نادرست غذایی را تذکر و اصلاح کنند.
مقدس با تاکید بر استفاده از غذاهای سالم در جامعه و پرهیز از غذاهای آماده، پرنمک و چرب گفت: استفاده از غذاهای آماده در سال های اخیر افزایش داشته که این امر زنگ خطر و تهدیدی برای سلامت جامعه است و اشاعه بیماری ها را در پی دارد.
وی تصریح کرد : مردم باید توجه ویژه‌ای به استفاده از مواد خوراکی سالم و دارای ارزش غذایی مفید باشند چرا که علل بسیاری از بیماری‌ها واگیر و غیرواگیر مانند اسهال ، التور ، چاقی ، دیابت ، فشار خون ، قلبی - عروقی و سرطانها منشاء تغذیه‌ای دارد .

کلمات کلیدی:
همیار.سلامت     شبکه.بهداشت.دیر     عادل.مقدس     دانش.آموز    

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >