سرپرست شبکه بهداشت دیر اعلام کرد : تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در دیر

9 ارديبهشت 1394
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : در سال جاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان به طور جد بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نظازت دارد و پیگیر برخورد با عرضه مواد غذایی ناسالم در سطح شهرستان خواهد بود.

عادل مقدس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه افزود: مصرف مواد غذایی ناسالم سالانه باعث مرگ ۲ میلیون نفر که عمدتاً کودکان هستند می شود.
وی گفت: مصرف مواد غذایی آلوده به انواع ویروس ها،انگل ها ومواد شیمیایی موجب بروز بیش از ۲۰۰ نوع بیماری می شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به شعار” ایمنی غذا از مزرعه تا سفره” اظهار داشت: در دهه های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و افزایش مصرف آفت کش ها ، سموم و کودهای شیمیایی در مواد غذایی آثار جبران ناپذیری بر سلامت جامعه داشته است و بیماری هایی نظیر بروز انواع ناهنجاری های مادر زادی و سرطان ها از این جمله اند.
این مقام مسئول ادامه داد:باید توجه همه مردم و مسئولین به این نکته جلب شود که تولید ، بسته بندی و عرضه غذای سالم نیازمند همکاری تک تک افراد جامعه است و مردم به عنوان مصرف کننده باید اطلاعات کافی از مواد مصرفی داشته باشند.
مقدس خاطرنشان کرد: مصرف بیش از حد نمک و انواع نوشابه های گازدار موجب بروز بیماری هایی مانند دیابت ، چاقی و فشار خون خواهد شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در ادامه به برنامه های پیش روی این شبکه در سال جاری اشاره کرد و گفت: توسعه کمی و کیفی خدمات بهداشت دهان و دندان ، ایجاد مرکز پیشگیری از بیماری های دهان و دندان ،توسعه خدمات دندان پزشکی در روستاهای شهرستان و مدارس ، اجرای سند امنیت غذایی، برگزاری کلاس های آمادگی بارداری و… از جمله برنامه های پیش روی شبکه بهداشت و درمان شهرستان در سال جاری می باشد.
وی با تاکید بر اطلاعات کافی مردم از سلامت و ارزش غذایی ، مواد خوراکی تصریح کرد : در سال جاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان به طور جد پیگیر برخورد با عرضه مواد غذایی ناسالم در سطح شهرستان خواهد بود.

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.دیر     تشدید.نظارت     مواد.غذایی     مقدس    

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >