امام جمعه دیر : ایجاد امنیت غذایی وظیفه همگانی است

9 ارديبهشت 1394
امام جمعه بندر دیر گفت : ایجاد امنیت غذایی وظیفه همگانی است و همه باید در این زمینه به شبکه بهداشت و درمان کمک کنند .

حجت الاسلام سید علی حسینی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در نشستی با کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ضمن تبریک هفته سلامت گفت : سلامت و کسانی که با سلامت جامعه در ارتباطند در اسلام جایگاه ویژه و ممتازی دارد.
وی افزود : در هیچ دین و آئینی به اندازه اسلام به بهداشت و تندرستی بها داده نشده است و این واقعیتی است که با مراجعه به احادیث و روایات می‌توان به این حقیقت دست یافت .
وی با بیان اینکه یکی از مواردی که همواره مورد تاکید دین مبین اسلام قرار دارد بحث غذا و سلامت آن است خاطرنشان کرد : خداوند در قرآن کریم انسان‌ها را به تدبر و نگاه کردن به آنچه می‌خورد ، فرا می‌خواند و با بیان « فانظر الی طعامک و شرابک » اهمیت این موضوع را می‌رساند .
امام جمعه بندر دیر اضافه کرد : اسلام به عافیت همه جانبه تاکید دارد و همه جنبه‌های سلامتی از بعد جسمانی تا ابعاد روانی را مدنظر دارد .
وی ایجاد امنیت غذایی را یک وظیفه همگانی دانست و تصریح کرد : همه دستگاه‌ها وظیفه دارند در کنار شبکه بهداشت و درمان به ارتقاء سطح سلامت و امنیت غذایی کمک کنند .
حسینی با اشاره به شعار امسال هفته سلامت تصریح کرد : مقوله امنیت غذایی تنها در تولید و مزرعه خلاصه نمی‌شود، بلکه چرخه حمل ، فرآوری ، توزیع و مصرف نیز به عنوان بخشی مهم در این مسئله مورد بحث است.
وی با تاکید بر اعمال قانون نسبت به افراد مخل سلامت جامعه ، افزود : باید در کنار اطلاع رسانی و آموزش مسائل بهداشتی از اعمال قانون نسبت به افرادی که سلامت جامعه را به خطر می اندازند نیز استفاده کرد .
قبل از این نشست امام جمعه بندر دیر با حضور در شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از این محل بازدید کرد .

کلمات کلیدی:
امام.جمعه.دیر     سلامت     شبکه.بهداشت.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >