سیر نزولی نرخ باروری طی 5 سال گذشته در شهرستان دیّر

9 خرداد 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از سیر نزولی نرخ باروری کل طی 5 سال گذشته در شهرستان دیّر خبر داد.

عباس آدمیت نسب در نشست شورای مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر، اظهار داشت: بررسی‌های آماری نشان می‌دهد نرخ باروری کل در شهرستان دیّر طی 5 سال گذشته کاهش‌یافته و از 2 و 9 دهم در سال 1395 به 1 و 83 در سال 1400 رسیده است.
وی افزود: این نرخ از باروری یعنی باروری «کمتر از سطح جانشینی» و در صورت تداوم در سال‌های آینده با بحران پیری جمعیت مواجه خواهیم شد.
وی با اشاره به شاخص نرخ باروری کلی در جمعیت تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت گفت: کمترین نرخ باروری کل در سال 1400 مربوط به آبدان با 1.52 و بیشترین مربوط به بردستان با 2.09 بوده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: بردخون با نرخ باروری کل 1.78 و دیّر با 1.9 و دوراهک با 1.97 در رده‌های بعدی میزان باروری کل قرار دارند که همگی نرخ باروری پایین‌تر از سطح جانشینی تجربه کرده‌اند.
وی افزود: میزان باروری کل نشان می‌دهد که هر زن در سن باروری خود، چند فرزند به دنیا می‌آورد که این شاخص در شهرستان دیّر 1.83 است.
آدمیت نسب با تأکید بر حمایت از طرح جوانی جمعیت گفت: حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وظیفه همگانی است و تمامی دستگاه‌ها باید به وظایف و مأموریت محوله اهتمام داشته و در راستای اجرای قوانین مربوطه و رفع مشکلات گام‌های اساسی بردارند.


کلمات کلیدی:
سرپرست.شبکه.بهداشت.درمان     عباس.آدمیت‌نسب     شهرستان.دیّر     نرخ.باروری    

تاریخ بروز رسانی:   9 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >