در نشست نمایندگان اقشار مختلف مردم، رئیس خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان دیّر انتخاب شد.

22 خرداد 1401
در نشست نمایندگان اقشار مختلف مردم شهرستان دیر، رئیس خانه مشارکت مردم در سلامت این شهرستان انتخاب شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در جمع نمایندگان اقشار مختلف مردم این شهرستان با اشاره به اهمیت تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت گفت: هیچ فعالیت اجتماعی بدون مشارکت مردم به ثمر نمی‌نشیند و خانه‌های مشارکت در سلامت حلقه ارتباط بین دولت و مردم در حوزه سلامت است.
عباس آدمیت‌نسب با بیان اینکه خانه مشارکت مردم در سلامت در تمام ابعاد به مردم تعلق دارد، افزود: این خانه‌ها نیازهای احصا شده مردم را به گوش مسئولان و پیام‌ها نظام سلامت را به گوش مردم می‌رساند.
وی گفت: در خانه‌های مشارکت، مردم از دریافت‌کنندگان منفعل خدمات سلامت، به کنشگران اصلی ارائه خدمات تبدیل می‌شوند و یکی از مهم‌ترین ابزار بهینه‌سازی و ارتقای حضور مردم در این عرصه، فعالیت مؤثر و فراگیر نمایندگان اقشار مختلف جامعه است که الگویی برای افزایش مشارکت‌های مردمی محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: رسیدن به اهداف تعالی بهداشت و به‌طورکلی نظام سلامت جز با بهره‌گیری از ظرفیت نمایندگان اقشار مختلف امکان‌پذیر نیست و خانه مشارکت مردم در سلامت ایجاد نهاد اجتماعی نوینی برای تجلی حضور همه‌جانبه این افراد است.
خانه مشارکت مردم در سلامت تسهیل‌گر حضور مردم در عرصه اجتماعی است
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان دیّر نیز در این نشست با اشاره به نظام‌نامه همه‌جانبه سلامت شهرستان گفت: ایفای نقش سمن‌ها و نمایندگان اقشار مختلف در ارتقا سطح سلامت جامعه انکارناپذیر و بسیار ملموس است.
مصطفی فخرایی افزود: چالش‌های بسیار زیادی در محیط پیرامونی ما وجود دارد که سلامت ما را در هرلحظه با آسیب روبرو می‌کند و غلبه بر این چالش‌ها کار آسانی نیست چرا که کنترل همه عوامل تأثیرگذار در سلامت که برپایی اهداف عالیه سلامت نقش دارند کار دشواری است.
وی اضافه کرد: برخی از اقدامات اجتماعی از دید صاحبان فرآیند، اقدامی خرد محسوب می‌شود که نتایج عظیمی در بردارد و راه‌اندازی خانه‌های مشارکت مردم در سلامت که منجر به تسهیل حضور مردم در عرصه اجتماعی، به‌ویژه سلامت خواهد شد، یکی از این قبیل اقدامات است.
فخرایی گفت: هدف اصلی تشکیل خانه مشارکت رشد سرمایه‌های اجتماعی و مشارکت مردم در ارتقای سطح سلامت خود و جامعه است و تحقق این هدف با تلاش مضاعف، دلسوزی و حرکت مشوقانه اعضا خانه مشارکت مردم صورت می‌پذیرد.

گفتنی است در این نشست با رأی نمایندگان سمن‌ها و اقشار مختلف جامعه، سید حسین کراماتی به‌عنوان رئیس خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان دیر انتخاب شد.


کلمات کلیدی:
نشست     خانه.مشارکت.مردم     شبکه.بهداشت.درمان     عباس.آدمیت‌نسب     شهرستان.دیّر    

تاریخ بروز رسانی:   25 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >