احداث و راه‌اندازی سه پروژه بهداشتی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان دیّر

5 شهريور 1401
هم‌زمان با اولین روز از هفته دولت سه پروژه بهداشتی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان دیّر راه‌اندازی و کلنگ احداث آن به زمین زده شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در رابطه با این پروژه‌ها به خبرنگاران گفت: ساختمان خانه بهداشت الی شمالی در زمینی به مساحت ۴۵۰ مترمربع با زیربنا ۱۰۰ مترمربع و اعتبار ۵ میلیارد ریال با مشارکت خیر سلامت ساخته شده است.
عباس آدمیت نسب افزود: خیر این بنا حاج کامل مؤمنی بود که در سال ۹۴ نیز پایگاه سلامت بردخون با مشارکت و مساعدت وی ساخته شد.
وی با تقدیر از همراهی خیرین سلامت با مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: در روستای حاجی‌آباد بخش مرکزی دیّر نیز با واگذاری یک قطعه زمین به مساحت ۲۰۰ مترمربع و به ارزش ۳ میلیارد ریال توسط خیر گران‌قدر حاج عباس سیفی، عملیات اجرایی ساخت خانه بهداشت آغاز شد.
وی اضافه کرد: پروژه ساختمان خانه بهداشت حاجی‌آباد ۸۶ مترمربع زیربنا و ۵۳ متر نیز پیاده‌رو دارد که با اعتبار یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال در مدت ۶ ماه ساخته می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به توسعه خدمات بهداشتی در روستاهای این شهرستان گفت: راه‌اندازی خانه بهداشت حاجی‌آباد هم‌زمان با آغاز عملیات اجرایی ساختمان آن، از دیگر پروژه‌های بهداشت و درمان شهرستان دیّر است که با همکاری شورای اسلامی این روستا، در ساختمان استیجاری راه‌اندازی شد.
آدمیت نسب افزود: برای تجهیز خانه بهداشت حاجی‌آباد مبلغ 3 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی هزینه شد.
وی بابیان اینکه دسترسی عادلانه خدمات بهداشتی یکی از مأموریت‌های اصلی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر است گفت: با راه‌اندازی این خانه بهداشت جمع خانه‌های بهداشت فعال در شهرستان دیّر به ۱۱ خانه بهداشت رسید.

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.