زلزله دیّر تلفات جانی نداشته است/ اقدامات موثر کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان

18 شهريور 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: زلزله ۴ و ۳ دهم ریشتری دیر تلفات جانی نداشته است.

عباس آدمیت نسب در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام آمادگی کامل شبکه بهداشت و درمان اظهار کرد: از زمان وقوع زلزله در دیر تیم واکنش سریع کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان فعال شده و با بسیج امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و ناوگان اورژانس با حضور در مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان ضمن بررسی وضعیت موجود و مدیریت آن خدمات لازم به حادثه دیدگان ارائه نمودند.
وی با ارائه آماری از مصدومین زلزله دیر گفت: در مجموع ۴ نفر پس از وقوع زلزله به مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان دیر مراجعه کرده‌اند که مصدومیت‌ها ناشی از فرار بوده که ۲ نفر پیچ‌خوردگی پا و یک نفر بریدگی دست در برخورد با شیشه درب ساختمان و یک زن باردار نیز به دلیل درد زانو ناشی از سقوط بر روی زانو بوده است.
 وی افزود: خوشبختانه موردی از مرگ‌ومیر ناشی از زلزله در شهرستان دیر وجود نداشته و تمامی مصدومین به‌جز یک مورد بریدگی دست که به بیمارستان امام خمینی کنگان اعزام شده بقیه مراجعین به‌صورت سرپایی درمان و ترخیص شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با تأکید بر اهمیت بهداشت روان بعد از وقوع زلزله گفت: شوک، وحشت‌زدگی، اضطراب، برانگیختگی و ترس پس از حادثه شایع‌ترین عوارض روانی پس از حادثه است.
آدمیت نسب افزود: به لحاظ تأثیرات روانی زیادی که این‌گونه حوادث بر جا خواهد گذاشت شهروندان می‌بایست به توصیه‌های کارشناسان سلامت روان توجه کنند.

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.